Faturada KDV Sorunu

Faturada KDV Sorunu

Mesajgönderen Sorucu tarih Pzt Tem 06, 2009 1:24 pm

Merhaba;
Firmamızda 1 yıla yakın zamandır katip standart kullanıyoruz. Firmamızda müşteriye verdiğimiz ve hemen hemen tüm personelimizin ezbere bildiği ürün fiyatları kdv dahil fiyatlar.. Ancak fatura keserken kdv hariç girmemiz gerekiyorki faturada kdv toplamı çıksın.. Böyle durumlarda hep fiyatların kdvsiz halini hesap makinesiyle hesaplayıp yazıyorum ki bu çok uğraştırıyor ve vakit alıyor. Çünkü kalem sayılarımız çok oluyor..

Bunun için fatura ekranında Kdv Dahil Evet dediğimizde bu seferde faturanın altında kdv toplamı çıkmıyor. Bunu yapmanın daha kolay yolu varmıdır...

Teşekkürler
Soru sormadan öğrenileceğine inanmıyorum...
Kullanıcı avatarı
Sorucu
Üye

Re: Faturada KDV Sorunu

Mesajgönderen TRSoft tarih Pzt Tem 06, 2009 1:31 pm

Merhaba sayın Sorucu;

Evet bahse konu sorununuzun kolay birşekilde çözümleri mevcut..

1 - Eğer fiyatlarınız standart ise stok kartına kdv hariç fiyatları yazarsanız faturada otomatik olarak fiyatlarınız gelecektir. Hesaplama yapmanıza gerek kalmaz.

2 - Asıl çözümün bu olacağına inanıyorum. Fatura ekranında stok kaleminin KDV DAHİL fiyatını yazıp entere bastıktan sonra CTRL+K tuşlarına basarsanız yazmış olduğunuz fiyattan belirtilmiş oranda KDV yi ayırıp kdvsiz fiyatını programın kendisinin hesapladığını göreceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bu tuşlara her bastığınızda kdv ayırma işlemi yapılacağından bir defa basmanızdır.

Ayrıca faturada KDV Dahil ayarı bazı faturalarda yasa gereği KDV hesaplaması yapılmadığı durumlarda gerekli olacaktır.

SAYGILARIMIZLA
Lütfen Forum Kurallarını Okuyalım ve Uyalım

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
| Hizmet Kervanı | ||""|""\____
| _____________ l | |__|__|__| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)
Kullanıcı avatarı
TRSoft
Admin-Programcı

Re: Faturada KDV Sorunu

Mesajgönderen Sorucu tarih Pzt Tem 06, 2009 3:10 pm

teşekkür ederim bu çok işime yaradı...
Soru sormadan öğrenileceğine inanmıyorum...
Kullanıcı avatarı
Sorucu
Üye

Dön Standart

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir